Výhody a nevýhody malých lidí

1. srpna 2018 v 21:46 | Niky |  Deník
Jelikož nepatřím mezi nejvyšší lidi světa, ale spíš mezi opak (podle Šárky mezi trpaslíky světa), rozhodla jsem se, že napíšu tři výhody a nevýhody malých lidí.
Výsledek obrázku pro little people gifVýsledek obrázku pro little people gif


Nevýhody

1. Obchod
Procházím se třeba v supermarketu. Hledám nějaké věci k jídlu. Super, rýžové chlebíčky a ještě ve slevě. No super. Natáhnu k nim ruku a … Jsou až úplně nahoře. Se svými 164 centimetry toho moc nezmůžu. Nemám ráda, když se musím někoho ptát, a proto se vždy snažím sama. Někdy mi dokonce někdo pomůže, ale většinou odejdu s prázdnou.

2. Oblečení
V obchodech je vše pro dlouhé štíhlé holky, ale myslí někdo na nás trpaslíky? Ne. Nebo možná trochu. U kalhot se musím vždy spoléhat na to, že mi je mamky zkrátí.

3. Přátelé + fotky
To je specialita Šárky. Někam jdeme a ona se vždy zeptá: " Nezmenšila jsi se nějak?". Má oblíbená věta, ale neboj, už jsem si na tu větu zvykla, že už mi je fuk.
Na fotkách např. ve škole se snažím být víc vzadu, ale není to dobře. Pak si stejně stoupne někdo přede mě. A já na fotce nejsem vidět…

Výhody

1. Vzduch
To je má oblíbená "výhoda". Já vždy říkám, že tam u nás dole není tak řídký vzduch. A když náhodou omdlíte, tak se vám vcelku nic nestane, protože to nebylo z velké výšky.

2. Únik
Když jste někde v davu lidí a vidíte, že někdo koho zrovna nemusíte jde proti vám. Tak se jen vmísíte více do davu a takovou osůbku jako já snadno přehlédnou. A super věc je taky to, že se vejdete kamkoliv. Skříň, stůl, pod postel, … Chci tím říct, že hru na schovávanou máte vyhranou.

3. Koncerty
Když jsem na koncertě, tak nemám problém se dostat někam dopředu. Prostě se někudy protáhnu nebo ochotný lidi mně pustí se slovy: " Běž holčičko, aby jsi víc viděla." No, není to super?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Adela Adela | Web | 2. srpna 2018 v 22:01 | Reagovat

Aaaa, jsem taky jedna z těch menších, takže ti absolutně rozumím :D!

K nevýhodám bych přidala ještě určitě hrozně vtipné "vtipy" kamarádů jako "Jak se tam dole máš?" a tak :))
Jinak se vším naprosto souhlasím a soucítím :D
Jen na těch koncertech, takhle ohleduplný je málo kdo, možná tak někde v muzeu na prohlídce :D Na koncertu se buď musím sama prorvat do předních řad nebo si prostě užívám pohled na záda ostatních :D Ale pokud tě někdo na koncertě pustil dopředu, tak si měla sakra štěstí :D

2 mlsnakucharinka mlsnakucharinka | Web | 8. srpna 2018 v 7:00 | Reagovat

Upřímně jsem se za malou nikdy nepovažovala se svými 166 cm. Asi to je tím, jaké lidi kolem sebe máš. V mém okolí je většina holek stejně vysoká jako já (kromě kamarádky se 180 centimetrama :-D ). A na základce byly ve třídě snad jen 3 fakt vysoký holky. Ale zase tam byla holka, která nedosahovala ani 155 cm. A to teda musím říct, že tento článek na ní dokonale sedí :D .

3 F R A N F R A N | Web | 15. srpna 2018 v 17:13 | Reagovat

Jo, tak tohle všechno znám a to mám ještě o několik cenťáků míň než ty. Vtipy na moji výšku slyším nejmíň pětkrát denně (plus moje oblíbená věta: "Víš to, že jsi malá?"), nedosáhnu nikdy nikam, moje mladší sestra mě přerostla a tak. Ale ano, má to i svoje výhody, například většině lidem přijdete roztomilí, což se může hodit.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama