Romeo a Julie (1996)

12. srpna 2018 v 11:39 | Niky |  Recenze
V poslední době si pouštím spousty filmů, které byly natočeny ještě před rokem 2000. Dnes vám napíšu můj názor na film Romeo a Julie (1996), ve kterém si zahrál Leonardo DiCaprio hlavní roli.
Výsledek obrázku pro romeo a julie 1996 gifVýsledek obrázku pro romeo a julie 1996 gif

Jaký by byl Romeo, kdyby se narodil v dnešní přetechnizované době? A co na to panensky čistá láska Julie ve světě neřestí a násilí? Mohl by jejich vztah vůbec přečkat věky, jak o tom vypráví William Shakespeare? Podívejte se na dávný příběh, který scénárista posunul o pár set let blíže atomovému věku. Nenechte se zaskočit, že místo romantických altánů, majestátných rób a ušlechtilých kordů jsou kulisami benzínové pumpy, kožené bundy a plné zásobníky pistolí. Skvělé výkony herců, nádherná hudba a ohňostroj světel vás přimrazí ke křeslu a zanechá tam někde uvnitř nesmazatelnou stopu.
Ukázka z filmu:

Když jsem tento film našla, tak jsem si řekla: "To zní zajímavě, stará klasika přesunutá do moderní doby." Neváhala jsem a stáhla si to. Po prvních dvou minutách jsem si myslela, že koukám na nějakou kriminálku. Všude ozbrojení muži, gangy, … ale já koukala na Romea a Julii. Ale potom tuto drsnou klasiku prolomila promluva postav. Všichni mluvili ve verších. Zdá se mi to prostě moc. Bylo to takové protikladné. Každý měl minimálně dvě pistole, které používali místo mečů a poté promluvili: "Ó, mluv, anděle skvoucí!" Nesedí mi to tam. Film se mi nelíbil, ale herci podali opravdu vynikající výkony.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama