Jsem zpět z dovolené

8. srpna 2018 v 15:13 | Niky |  Deník
Ahoj, tak jsem tu po týdnu znovu
Celý minulý týden jsem byla na dovolené v Itálii. Bylo to skvělé. Asi by vás moc nebavilo číst o každém dni, protože byly celkem stejné. A proto se s vámi podělím o 5 nejzajímavějších zážitků, co jsem prožila.

1. zaseknutá ve výtahu
Ano, čtete správně. Ve středu jsem šla s mamkou a taťkou zpátky do hotelu, a protože jsme nechtěli jít až do třetího patra po schodech, tak jsme jeli výtahem. Čekali jsme na výtah. Po chvilce přišli další lidé, kteří také nechtěli jít po schodech. A protože jsme chtěli být slušní, tak jsme je pozvali ať jedou s námi. Výtah byl veliký asi 1x1, ale nějak jsme se tam poskládali. Zmáčklo se číslo patra a jeli jsme, ale už nedojeli. Výtah se zasekl někde mezi patrem 1 a 2. V tu chvíli to byl strašný pocit. Výtah nejede, prostoru moc není a vzduch se rychle ztrácel. Asi po pěti minutách přišla záchrana. Nikomu se nic nestalo, ale já se rozhodla, že už nikdy nepojedu výtahem.

2. otravní obchodníci
V každém obchodě jsem potkala minimálně jednoho, který si chtěl povídat. Nejhorší zážitek mám z obchodu o bag. Tam byla jedna starší paní, která byla ukecaná až moc. Bohužel rozuměla anglicky a stále mi vykládala historii firmy, jak je lze nosit, tohle je na zimu, léto.... Doufám že chápete. Obchod jsem navštívila 3x a vždy jsem měla štěstí na tuto paní. A výsledek? Nic jsem si tam nekoupila Smějící se

3. policie na každém rohu
Každý den byli na pláži policisté. Snažili se chytat nelegální prodejce, ale většinou se to vyřešilo domluvou nebo finančně. Několik lidí dostalo dokonce pokutu 700 euro. Naštěstí já mohla koupit brýle pro bratra za 10 euro.

4. rybaření za svitu měsíce
Můj taťka dostal nápad, že můžeme zkusit rybařit. Došli jsme si koupit pruty od Indů za 15 euro a šli na molo. Návnadu jsme si připravovali doma. Nejdříve jsme začali těstovinami. Jsou to přece italské ryby. Poté jsme přešli na české knedlíky a výsledek? Nic. Žádná se nechytila, ale návnadu sežraly.

5. paddleboarding
Ve středu jsme se rozhodli, že zkusíme jet na prkně. Půjčili jsme si jedno prkno a prostřídali se. A za sebe musím říct, že je to těžší než se zdá. Se stabilitou jsem problém neměla, ale vadilo mi to pádlo. Nešlo mi to. Točila jsem se stále dokola a nikam se nepohnula. Ale cítila jsem se jako největší surfař na světě a to je to nejdůležitější Smějící se
A myslím si, že tento gif je velmi výstižný
Výsledek obrázku pro paddleboarding gif

PS: mockrát děkujeme, že jsme se mohly dostat na blog dne. Já i Šárka si toho nesmírně vážíme a včera jsme celý večer oslavovaly :D 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ts3-jojo ts3-jojo | 8. srpna 2018 v 16:00 | Reagovat

Muselo to být super, snad sis dovču užila, já byla začátkem prázdnin v Řecku :D .. to mi povídej o obchodnících, chodili vám i po pláži? Ti jsou snad ještě horší :D ..

2 Aileen Aileen | E-mail | Web | 8. srpna 2018 v 19:23 | Reagovat

Moc hezký článek na moc krásném blogu! Taky se chystám něco sepsat o dovolené a nejradši bych ještě na jednu cestu vyrazila, tak doufám, že to klapne. :-)

3 Jana Jana | Web | 9. srpna 2018 v 7:29 | Reagovat

Já se několikrát sekla v našem výtahu, když jsem byla malá...možná ale to bylo zčásti, že jsme blbli :-D A teď nedávno se mi zdál šílenej sen o tom, jak se mi zasekával výtah a když jsem jela, tak se seknul znova a nemohla jsem se prostě dostat ven. :-D Ty obchodní jsou fakt snad všude.. i ta policie (což je ovšem dobře) :) A gratuluji k blogu dne, já tam byla také a je to paráááda, takže vaši oslavu chápu :-D

4 F R A N F R A N | Web | 15. srpna 2018 v 17:17 | Reagovat

V jaké části Itálie jste byli? Já třeba naopak tyhle přátelské, ukecané Italy zbožňuju. Jasně, chápu, že to někdy může být otravný a že když na to člověk není zvyklý, může ho to zaskočit nebo mu to být nepříjemné, ale mně to vždy přijde jako příjemná změna oproti zamračeným českým prodavačkám, které se tváří, jak kdybyste je vyrušili z nějaké hrozně důležité činnosti. A jinak, já sama jsem se výtahů bála odmalička, takže tvůj zážitek ti fakt nezávidím.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama