Jak se připravuji do školy

30. srpna 2018 v 20:00 | Šárka |  Deník
Hola hola, škola volá! No dobře, ještě máme pár dnů volna, ale přecejen se nám konec prázdnin kvapně blíží. Již za pár chvil zasedneme opět do lavic. Pozdravíme se se spolužáky, pořádně se pochlubíme, kde jsme co zažili, zahrajem si na frajery a v tom přijde třídní učitel/ka. Tímto nám skončí volno. Na scénu přijdou úkoly, složité projekty, referáty, hrozivé testy, čtvrtletky a bůhví co ještě. Ať chceme nebo ne, škola nás ani omylem nemine, pokud ovšem jakousi náhodou neshoří. :o)
Výsledek obrázku pro učení Související obrázek
HORLIVÉ PLÁNOVÁNÍ S DIÁŘEM
Na diář nedám dopustit. Nejenže si zapisuji psát úkoly a testy, ale mám i pevně daný čas, od kdy do kdy se budu učit. Doporučuji.

SEŠÍTEK NA TO, CO DO DIÁŘE NENACPU
Toto je má novinka. Samozřejmě jsem uvažovala, že bych si koupila nějaký sešit a přetvořila bych ho tak, abych tam měla úplně vše, jakožto bullet journal, ale nakonec jsem se rozhodla pro samotný diář a sešítek na vše okolo. Pro příklad si sem budu psát nápady na články, adresář, knihy, které se hodlám přečíst, nějaké rady, úspěchy a hříchy, cíle, přání a motivace. Sama jsem zvědavá na to, jestli ho budu používat.


UŽ JE TEN PRAVÝ ČAS NA PRÁZDNINOVÉ ÚKOLY
Ano, máme i úkoly na prázdniny. Doufám, že nejsme sami. Za úkol máme třeba herbář, respektive natrhat nějakých pět kytek, vylisovat, nalepit na čtvrtku a přinést učitelce do školního herbáře. Tento týden jsem je začala zběsile škubat, že jich mám snad přes deset! Jestli i vy víte, že vás na začátku roku čekají už nějaké testy (bohužel i my je máme již nahlášené), párkrát si látku projděte, ať máte aspoň minimální přehled o tom, co vás čeká a nemine.

SHROMAŽĎOVÁNÍ A ZBĚSILÉ DOKUPOVÁNÍ
Ještě z minulého roku mi zbyla hromada sešitů, nějaká napůl zlámaná pravítka taky někde najdu, ale stejně to už vidím, jak hned první den školy poběžím na slevy do papírnictví a vybílím to tam.

PSYCHICKÁ PŘÍPRAVA JE NEJDŮLEŽITĚJŠÍ
Jak vypadá psychická příprava u mě? Koukání na Jurský park a Harryho Pottera, vařicí koupele ve vaně, lehké trajdání po okolí města, doplňování cukru zmrzlinou, opékání buřtíků při západu slunce a usrkávání medicíny na rýmičku. Musíme si uvědomit, že škola tu je a pořád tu bude. Prostě nás to nemine. Musíme se s tím smířit.


A co vy a vaše přípravy? Prokrastinujete?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Mánička Mánička | E-mail | Web | 4. září 2018 v 12:51 | Reagovat

Zajímavý článek

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama