3. - 5. 8. Jak kempujeme my

13. srpna 2018 v 20:13 | Šárka |  Deník
No jo, jsou prázdniny a já přicházím s dalším článkem o našem víkendovém výletu. Doufám, že i vy si naplno užíváte prázdnin a nepovalujete se na gauči (jako mnohdy já, když přijdu z brigády). Prokrastinace je hrozná sviňka. Tak jsem si na prázdniny naplánovala, že se aspoň jednou za týden mrknu na učení, že začnu sportovat, ale zatím se nedostavily žádné výsledky (možná to bude tím, že jsem stále nezačala). Ups.

Minulý víkend jsme strávili na krásném místě v kempu "U Hasičů" na Milavách. Myslím, že toto je pro většinu z vás velkým neznámým místem, o kterém jste nikdy neslyšeli. Konkrétně se jedná o rybník Milavý, který se nachází kdesi v Jihočeském kraji. Je to místo, kde tráví především v létě mnoho kempingových nadšenců své dovolené. I já jsem takový velký fanoušek všelijakého táboření.


PÁTEK
Zabalili jsme si saky paky a vyrazili na vlak. Cesta nebyla nikterak dlouhá. Nebylo zrovna lehké nacpat se do vlaku se všemi batohy. Sama jsem nesla velký batoh na zádech, dva spacáky každý v jedný ruce a igelitku. I když zbožňuju kempování, nikdy dřív jsme vlakem do kempu nejeli. Už při balení jsme museli složitě spekulovat kam co dáme, kolik toho vezmeme a tak... Jo to kdybychom jeli autem, tak je to mnohem snazší! Ale my jsme chtěli zažít pořádné dobrodružství a dřinu, a proto jsme si vybrali vlak.

Když jsme dorazili do kempu, který se nacházel asi dva kilometry od zastávky na vlak, zaplatili jsme si pobyt na tři dny a postavili si stan. Z té namáhavé cesty jsme byli totálně upocení, takže jsme se šli vykoupat. Voda byla příjemně osvěžující a dno překvapivě písčité. Supr!

Večer se blížil, a tak jsme si udělali oheň. Jako opravdoví táborníci jsme ho rozdělali během chvilky a opekli jsme si klobásky. Není nic lepšího, než při zapadajícím slunci sedět u plápolajícím ohýnku, pojídat opečenou klobásku a užívat si teplíčka vycházejícího z ohně. Byla to nádhera.SOBOTA
Tak tyhle dny jsme totálně prokoupali. Párkrát jsme se také podívali po okolí, ale bylo takové vedro, že jsme se vždy šli zchladit. Sobotní odpoledne se nám ale trošku pokazilo a spustila se na nás průtrž mračen. Byli jsme schovaní v klubovně, ale když přestalo pršet a šli jsme ke stanu, uprostřed louky, kde jsme měli stan, byla obrovská louže. Nejdřív jsme zpanikařili, že budeme mít vodu ve stanu, ale naštěstí je podlážka tak vysoká, že ani taková louže náš stan neporazila. Byli jsme v suchu. Přestože jsme byli před vodou ochráněni, stan jsme přesunuli na bezpečnější a hlavně sušší místo na druhou stranu kempu.


NEDĚLE
Naše snídaně byli skvělé. Na výlet jsme toho příliš netáhli, protože jsme na obědy chodili do blízké restaurace, ale jídlo ke snídaním jsme si vzali s sebou. Jako praví zálesáci jsme měli mnoho konzerv. Tři druhy fazolí a tuňáky. Hladem jsme netrpěli, protože jsme k tomu přikusovali chleba, který se nám stěží vešel do batohu. Ale byla to zábava. Pochutnali jsme si a navíc jsme se i pobavili. Ono není ani tak snadné, vecpat se do stanu pro tři. Sice jsme byli tři, ale poskládat se dokolečka tak, aby se mezi nás vešlo jídlo a aby nás batohy za námi netlačili do zad, bylo velice obtížné.

Kolem oběda jsme opět sesbírali své věci, zpátky složili stan a vyrazili směr domov. Přijeli jsme příjemně unaveni, ale mě bohužel čekala ještě brigáda, takže jsem se s nechutí ale i s obrovským množstvím zážitků vydala do Billy.

Jak si užíváte vy prázdniny? Zažili jste nějaké vtipné zážitky? Pochlubte se!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 naruto-vs-sasuke naruto-vs-sasuke | Web | 13. srpna 2018 v 20:26 | Reagovat

Pekný fotočlánok, ja som cez prázdniny bola v Prahe :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama