28. - 29. 7. Raftuju, raftuješ, raftujeme

5. srpna 2018 v 23:14 | Šárka |  Deník
Minulý víkend jsem společně se zbytkem rodiny vyrazila na pořádný dobrodružný víkend na raft. Nyní se s vámi mile ráda podělím o tom, co pěkného jsem zažila.

SOBOTA
Okolo deváté jsme společně autem vyjeli směrem na Lipno. Cesta díky dobré náladě a autu plného smíchu rychle ubíhala. Dorazili jsme na Horní Planou, kde se okolo rozprostírala nekonečná vodní plocha. Přešli jsme k místní pláži, kde bylo spoustu lidí, avšak ani ti nás nepřesvědčili, abychom odjeli. Bylo tam krásně. Sluníčko nás hladilo po tváři, voda nás šimrala po těle, vánek nám čechral vlasy a stromy nám laskaly ouška. Po dlouhém obdivování tamější přírody jsme popadli míček a jak malé děti jsme dováděli ve vodě.

Když nám na prstech vyrašily varhánky, přesunuli jsme se k minigolfu. Sranda byla, to musím říct, taky jak by ne, vždyť nám to ani trochu nešlo. Asi v půlce hry začalo pršet a tak jsme se odebrali do blízké restaurace, kde jsem si dala palačinky s nutellou. Boožíínku, to byla mňamka! Po dešti jsme si zapinkali badminton a nakonec se šli osvěžit do té tajemné vody.

Když jsme dorazili do kempu Vltava, byla jsem nedočkavá z toho dobrodružství, co nás teprve čekalo. Pohodlně jsme se ubytovali v chatce a užívali si zbytek paprsek, hrajících si na hru světla a stínu.


NEDĚLE
Ráno jsme se včasně nasnídali a i s raftem na káře jsme poodjeli několik kilometrů proti proudu řeky. Jako zkušení vodáci jsme popadli každý svůj růžek raftu a poodnesli k vodě. Čapli jsme pádla a naskákali na raft. To vám byla podívaná! Takovou krásu jsem dlouho neviděla. Před námi se vždy rozprostřeli ty nejvyšší kopce z okolí, které byly posety stromy jeden vedle druhého. Stromy jako by nás vábily plout ke břehu a ztratit se v jejich hlubokých lesích. Jako naprostí nevodáci jsme s odvahou pádlovali, i když jsme se mnohdy ve vodě točili jak na kolotoči. Obrovskou výhodou raftu je prostor. Měli jsme raft pro šest lidí, ale pluli jsme jen čtyři, takže měl každý svůj flek na povalování, když nikdo neměl náladu na pádlování.

Cestou jsme na řece potkali několik minibarů, které si jen tak prostě pluli uprostřed řeky a lákali kolemplující vodáky. Často jsme se zastavovali u občerstvení, protože nám vždy rychle vyhládlo.

Čekali jsme, že potkáme spoustu vodáku. Přecejen Vltava - to je jistě velice frekventovaná řeka pro vodáky, ale měli jsme štěstí. V oblasti, kde jsem pluli jich zas tak moc nebylo, žádné fronty se netvořily,... prostě paráda.

Tak končí náš výletnický víkend, který jsme si naprosto užili. Doporučuju - vyražte na vodu!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 JojO JojO | 5. srpna 2018 v 23:53 | Reagovat

Páni, podle toho, co píšeš, to musela být paráda, je fajn, že sis výlet užila. Na Lipnu jsem byla před dvěma lety, ale na rafťáky, pádlující si to po řece, jsem koukala jen z oken zámku :D :D ..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama