Srpen 2018

Jak se připravuji do školy

30. srpna 2018 v 20:00 | Šárka |  Deník
Hola hola, škola volá! No dobře, ještě máme pár dnů volna, ale přecejen se nám konec prázdnin kvapně blíží. Již za pár chvil zasedneme opět do lavic. Pozdravíme se se spolužáky, pořádně se pochlubíme, kde jsme co zažili, zahrajem si na frajery a v tom přijde třídní učitel/ka. Tímto nám skončí volno. Na scénu přijdou úkoly, složité projekty, referáty, hrozivé testy, čtvrtletky a bůhví co ještě. Ať chceme nebo ne, škola nás ani omylem nemine, pokud ovšem jakousi náhodou neshoří. :o)
Výsledek obrázku pro učení Související obrázek
HORLIVÉ PLÁNOVÁNÍ S DIÁŘEM
Na diář nedám dopustit. Nejenže si zapisuji psát úkoly a testy, ale mám i pevně daný čas, od kdy do kdy se budu učit. Doporučuji.

SEŠÍTEK NA TO, CO DO DIÁŘE NENACPU
Toto je má novinka. Samozřejmě jsem uvažovala, že bych si koupila nějaký sešit a přetvořila bych ho tak, abych tam měla úplně vše, jakožto bullet journal, ale nakonec jsem se rozhodla pro samotný diář a sešítek na vše okolo. Pro příklad si sem budu psát nápady na články, adresář, knihy, které se hodlám přečíst, nějaké rady, úspěchy a hříchy, cíle, přání a motivace. Sama jsem zvědavá na to, jestli ho budu používat.

5 míst, které chci navštívit

25. srpna 2018 v 23:58 | Šárka |  Bla bla bla
Snad každý má rád cestování. Je to objevování či poznávání nového kousku světa, nové kultury, lidí, jídla,... Dnešní svět je příliš zaneprázdněný. Lidé se ženou za prací, za penězi, rodinou nebo za dokonalým životem, i když by právě rádi cestovali, ale z nějakého důvodu nemohou nebo se jen vzdávají svého snu. Myslím, že každý člověk by rád čas od času vypadl z té nudné denní rutiny. Já ráda cestuju, ať už jen po České republice, nebo v zahraničí. Tyto prázdniny pro mě znamenaly spoustu výletů. Sice jsme se přes hranice nedostali, však o to víc výletů jsme strávili u nás. Někdy toho bylo opravu příliš. Asi bych nemohla být stále na cestách někde v zahraničí, i když je to můj sen už odmalička. Po každém výletu jsem ráda, když dorazíme konečně domů, rozvalím se na gauč a nečinně čučím na telku. Svého domova se jen tak snadno nevzdám. Ale zpět k tématu. Každý by měl jednou za čas vypnout a dopřát si pořádný relax nebo velkolepý adrenalinový zážitek. Zkrátka to, co sám potřebuje a má rád. Proto jsem si vytyčila pět míst ve světě, které bych aspoň jednou za život chtěla navštívit. Pojďte se podívat, na jaké cesty se vypravím.

5 cílů pro zbytek roku 2018

23. srpna 2018 v 18:35 | Šárka |  Bla bla bla
Musím se sebou začít něco dělat. Půlku prázdnin se sotva zvednu z gauče, moje nejdelší cesta míří k lednici a když se podívám do zrcadla, vidím jedno velký hnízdo na hlavě a opuchlé znuděné oči. Dnes 23. 8. 2018 se všechno změní. Převrátím svůj život vzhůru nohama. Dám si 5 cílů, které bez výjimky jeden po druhém splním. Žádný kompromis. Zvládnu to.
Bude to uskupení pěti malých přání, které jsou sice velice malé a téměř bezvýznamné, přesto pro mě znamenají plus.
1. NAUČIT SE POČÍTAT DO DVACETI 10ti CIZÍMI JAZYKY
Jak jednoduché. Haha. To bude prča. Už jsem vám někdy říkala, že jsem fakt dost špatná na cizí jazyky? Určitě jo. Tak si to shrňme. Napočítat do 20ti umím anglicky, německy a napůl rusky, tak už jen sedm a půl jazyka!

2. KAŽDÝ MĚSÍC PŘEČÍST 3 KNIHY
Začnu v září. Jsem takový exemplář, který přečte dvě knížky za rok a to jen díky povinné četbě. Ups. V tomhle jsem hrozná. Už několik let to chci změnit, ale žádný výsledek.

Jaké je to mít beránka na hlavě

21. srpna 2018 v 20:35 | Niky |  Deník
Ano, podle nadpisu jste mohli pochopit, že mám kudrnaté vlasy. Jsou sice hezké, ale někdy až nepraktické. V tomto článku vám vysvětlím, proč bych chtěla mít rovné vlasy.

Výsledek obrázku pro curly hair gifVýsledek obrázku pro curly hair gif
1. Culíky, drdoly
Představte si, že je léto. Vy chcete jít ven a máte dlouhé vlasy. Když si je necháte rozpuštěné budou sice hezky vypadat, ale brzy toho budete litovat. A když si je dáte do culíku? Bude to sice komfortnější, ale všechny malé vlásky vylezou po stranách. A místo krásně vyčesaného culíku budete mít něco jako "sluníčko" na hlavě.

2. Tropické pásmo nebo sprcha
Každý rok jezdím do Itálie a tak už vím, co mé vlasy dělají. Vždy, než tam dorazíme, mám vlasy rovné jako hřebíky, ale potom? Ucítí vodu a je to…. Začnou se kudrnatět, ale nic na ně nezabírá. Žehlička, laky, prostě nic.

3. Mokrý efekt na vlasy

Možná jsem jediná, které se to děje. Nikdy se mi to nepovede. Vždy se zkudrnatí a nejde s tím nic dělat. Většinou trochu lak to zpraví, ale musím být tady v České republice.

Tímto článkem jsem jen chtěla ukázat "rovnovláskám", jaké mají štěstí. Já jsem se s tím už smířila. Prostě jsem od přírody "malej kudrnáč".


A jak jste na tom vy a vaše vlasy? Také si dělají co chtějí?

Související obrázek

Challenge #nebrčkuj - STUDENTA

14. srpna 2018 v 14:42 | Šárka |  Inspirace
Náhodou jsem narazila na skvělý článek na STUDENTA. Jedná se o srpnovou challenge, při které celý srpen nesmíš používat, kupovat, přijímat jakákoliv brčka. Ať už budeš mít možnost dostat ho ke kafi, tříšti nebo jinak, nesmíš ho přijmout. Ani když budeš plánovat super letní grilovačku, tak brčka nesmíš koupit. A k čemu je to vlastně dobré?

Výsledek obrázku pro brčka Výsledek obrázku pro brčka v moři

Odmala mě mamka učila třídit odpad. Stále to dodržujeme a třídíme, ale zřejmě ani to nestačí pokud chceme aspoň malinko pomoci světu od přebytečného odpadu. Co můžeme udělat víc? Co třeba omezit používání brček? Takový skvělý nápad měla právě stránka STUDENTA. I tak malá věcička se může najít v žalůdcích několika mořských živočichů. A věděli byste proč zrovna brčko? Proč třeba nepřestat s nakupováním PET lahví? Představte si, že brčka jsou nejčastějším plastovým předmětem nacházející se na plážích. To je síla.

Nechci tu nesmyslně kopírovat článek od zmiňující stránky, ale chci tyhle informace sdílet dál. Šířit je kam až to jde, protože to neděláme jen pro nás - lidi, ale i pro obrovské množství živočichů žijících na světě.

Challenge #nebrčkuj sice započala již na samém začátku srpna, ale to nevadí. Nikdy není pozdě začít. Já do této challenge jdu a co vy?

Doporučuju článek od Studenta


3. - 5. 8. Jak kempujeme my

13. srpna 2018 v 20:13 | Šárka |  Deník
No jo, jsou prázdniny a já přicházím s dalším článkem o našem víkendovém výletu. Doufám, že i vy si naplno užíváte prázdnin a nepovalujete se na gauči (jako mnohdy já, když přijdu z brigády). Prokrastinace je hrozná sviňka. Tak jsem si na prázdniny naplánovala, že se aspoň jednou za týden mrknu na učení, že začnu sportovat, ale zatím se nedostavily žádné výsledky (možná to bude tím, že jsem stále nezačala). Ups.

Minulý víkend jsme strávili na krásném místě v kempu "U Hasičů" na Milavách. Myslím, že toto je pro většinu z vás velkým neznámým místem, o kterém jste nikdy neslyšeli. Konkrétně se jedná o rybník Milavý, který se nachází kdesi v Jihočeském kraji. Je to místo, kde tráví především v létě mnoho kempingových nadšenců své dovolené. I já jsem takový velký fanoušek všelijakého táboření.


PÁTEK
Zabalili jsme si saky paky a vyrazili na vlak. Cesta nebyla nikterak dlouhá. Nebylo zrovna lehké nacpat se do vlaku se všemi batohy. Sama jsem nesla velký batoh na zádech, dva spacáky každý v jedný ruce a igelitku. I když zbožňuju kempování, nikdy dřív jsme vlakem do kempu nejeli. Už při balení jsme museli složitě spekulovat kam co dáme, kolik toho vezmeme a tak... Jo to kdybychom jeli autem, tak je to mnohem snazší! Ale my jsme chtěli zažít pořádné dobrodružství a dřinu, a proto jsme si vybrali vlak.

Když jsme dorazili do kempu, který se nacházel asi dva kilometry od zastávky na vlak, zaplatili jsme si pobyt na tři dny a postavili si stan. Z té namáhavé cesty jsme byli totálně upocení, takže jsme se šli vykoupat. Voda byla příjemně osvěžující a dno překvapivě písčité. Supr!

Večer se blížil, a tak jsme si udělali oheň. Jako opravdoví táborníci jsme ho rozdělali během chvilky a opekli jsme si klobásky. Není nic lepšího, než při zapadajícím slunci sedět u plápolajícím ohýnku, pojídat opečenou klobásku a užívat si teplíčka vycházejícího z ohně. Byla to nádhera.

Romeo a Julie (1996)

12. srpna 2018 v 11:39 | Niky |  Recenze
V poslední době si pouštím spousty filmů, které byly natočeny ještě před rokem 2000. Dnes vám napíšu můj názor na film Romeo a Julie (1996), ve kterém si zahrál Leonardo DiCaprio hlavní roli.
Výsledek obrázku pro romeo a julie 1996 gifVýsledek obrázku pro romeo a julie 1996 gif

Jaký by byl Romeo, kdyby se narodil v dnešní přetechnizované době? A co na to panensky čistá láska Julie ve světě neřestí a násilí? Mohl by jejich vztah vůbec přečkat věky, jak o tom vypráví William Shakespeare? Podívejte se na dávný příběh, který scénárista posunul o pár set let blíže atomovému věku. Nenechte se zaskočit, že místo romantických altánů, majestátných rób a ušlechtilých kordů jsou kulisami benzínové pumpy, kožené bundy a plné zásobníky pistolí. Skvělé výkony herců, nádherná hudba a ohňostroj světel vás přimrazí ke křeslu a zanechá tam někde uvnitř nesmazatelnou stopu.
Ukázka z filmu:

Když jsem tento film našla, tak jsem si řekla: "To zní zajímavě, stará klasika přesunutá do moderní doby." Neváhala jsem a stáhla si to. Po prvních dvou minutách jsem si myslela, že koukám na nějakou kriminálku. Všude ozbrojení muži, gangy, … ale já koukala na Romea a Julii. Ale potom tuto drsnou klasiku prolomila promluva postav. Všichni mluvili ve verších. Zdá se mi to prostě moc. Bylo to takové protikladné. Každý měl minimálně dvě pistole, které používali místo mečů a poté promluvili: "Ó, mluv, anděle skvoucí!" Nesedí mi to tam. Film se mi nelíbil, ale herci podali opravdu vynikající výkony.

Jsem zpět z dovolené

8. srpna 2018 v 15:13 | Niky |  Deník
Ahoj, tak jsem tu po týdnu znovu


28. - 29. 7. Raftuju, raftuješ, raftujeme

5. srpna 2018 v 23:14 | Šárka |  Deník
Minulý víkend jsem společně se zbytkem rodiny vyrazila na pořádný dobrodružný víkend na raft. Nyní se s vámi mile ráda podělím o tom, co pěkného jsem zažila.

SOBOTA
Okolo deváté jsme společně autem vyjeli směrem na Lipno. Cesta díky dobré náladě a autu plného smíchu rychle ubíhala. Dorazili jsme na Horní Planou, kde se okolo rozprostírala nekonečná vodní plocha. Přešli jsme k místní pláži, kde bylo spoustu lidí, avšak ani ti nás nepřesvědčili, abychom odjeli. Bylo tam krásně. Sluníčko nás hladilo po tváři, voda nás šimrala po těle, vánek nám čechral vlasy a stromy nám laskaly ouška. Po dlouhém obdivování tamější přírody jsme popadli míček a jak malé děti jsme dováděli ve vodě.

Když nám na prstech vyrašily varhánky, přesunuli jsme se k minigolfu. Sranda byla, to musím říct, taky jak by ne, vždyť nám to ani trochu nešlo. Asi v půlce hry začalo pršet a tak jsme se odebrali do blízké restaurace, kde jsem si dala palačinky s nutellou. Boožíínku, to byla mňamka! Po dešti jsme si zapinkali badminton a nakonec se šli osvěžit do té tajemné vody.

Když jsme dorazili do kempu Vltava, byla jsem nedočkavá z toho dobrodružství, co nás teprve čekalo. Pohodlně jsme se ubytovali v chatce a užívali si zbytek paprsek, hrajících si na hru světla a stínu.


NEDĚLE
Ráno jsme se včasně nasnídali a i s raftem na káře jsme poodjeli několik kilometrů proti proudu řeky. Jako zkušení vodáci jsme popadli každý svůj růžek raftu a poodnesli k vodě. Čapli jsme pádla a naskákali na raft. To vám byla podívaná! Takovou krásu jsem dlouho neviděla. Před námi se vždy rozprostřeli ty nejvyšší kopce z okolí, které byly posety stromy jeden vedle druhého. Stromy jako by nás vábily plout ke břehu a ztratit se v jejich hlubokých lesích. Jako naprostí nevodáci jsme s odvahou pádlovali, i když jsme se mnohdy ve vodě točili jak na kolotoči. Obrovskou výhodou raftu je prostor. Měli jsme raft pro šest lidí, ale pluli jsme jen čtyři, takže měl každý svůj flek na povalování, když nikdo neměl náladu na pádlování.

Cestou jsme na řece potkali několik minibarů, které si jen tak prostě pluli uprostřed řeky a lákali kolemplující vodáky. Často jsme se zastavovali u občerstvení, protože nám vždy rychle vyhládlo.

Čekali jsme, že potkáme spoustu vodáku. Přecejen Vltava - to je jistě velice frekventovaná řeka pro vodáky, ale měli jsme štěstí. V oblasti, kde jsem pluli jich zas tak moc nebylo, žádné fronty se netvořily,... prostě paráda.

Tak končí náš výletnický víkend, který jsme si naprosto užili. Doporučuju - vyražte na vodu!

5 nej

3. srpna 2018 v 14:40 | Niky |  Písně
Dnes to bude takový odpočinkový článek. Málo textu, ale o to více písní.
Výsledek obrázku pro song gifVýsledek obrázku pro song gif