Já a moje angličtina

26. července 2018 v 12:16 | Niky |  Deník
Před šesti měsíci jsem udělala jedno důležité rozhodnutí. Začala jsem chodit na doučování z angličtiny. Vůbec nikdo z mého okolí nevěděl o nikom, kdo by doučoval. Takže jsem si sedla k internetu a začala hledat někoho. Rozhodla jsem se vybrat jednu paní, která měla hezky udělané webové stránky. Ano, rozhodla jsem se podle vzhledu stránky. Měla jsem štěstí, že jsem si nakonec vybrala dobře.
Výsledek obrázku pro english gifVýsledek obrázku pro english gif


Poprvé za dlouhých 17 let, co jsem na tomto světě, jsem se rozhodla, že si to všechno obvolám sama.(to je pro mě velká výzva, protože to vždy a vše za mě vyřizovaly rodiče). Zavolala jsem tam, ale vůbec nevím, co mi do telefonu říkala. Jen mi utkvělo datum a místo první hodiny. S každým blížícím se dnem jsem byla nervóznější. Ještě před výukou jsem si opakovala věty jako: Jmenuji se Nikola. Je mi 17 let. atd.

Přišla jsem do budovy, ve které jsme se měly sejít. Zaklepala jsem. Dveře mi otevřela příjemná paní. Představily jsme se. Posadila jsem se a začaly jsme. Nejdříve mi v češtině řekla, co se bude dít a pak přešlo na angličtinu. Naštěstí začala větou "Řekni něco o sobě", na kterou jsem se připravovala už od rána. Ale pak to bylo horší, jelikož vůbec neumím časy v angličtině. To je pro mě peklo. Takže mluvím pouze jenom v přítomném čase. Dále to pokračovalo slovíčky, která jsem nikdy neslyšela. Hodina se táhla víc a víc. Na konci mého trápení jsem mohla jít domů. Paní se ještě zeptala, kdy příště se sejdeme, ale já jsem jí chtěla říct, že už radši nepřijdu. Chtěla jsem to vzdát. "Nemáš na to", říkala jsem si v hlavě. Ale bylo mi to blbé, že bych už nepřišla, tak jsem odsouhlasila její navrhovaný termín.

Asi po měsíci se moje angličtina zlepšila i ve škole. Na konci roku jsem to zakončila průměrem 1.00. Jsem moc ráda, že jsem se rozhodla v tom pokračovat. Je i skvělé, že na soukromých hodinách jste jen vy a učitel. Chyby, které děláte vám řekne hned, ve výslovnosti vás opraví, je to prostě skvělé. Vím, že jednou v budoucnosti budu potřebovat angličtinu. A věřím, že tyto hodiny mi k tomu pomohou.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 benjaminek benjaminek | Web | 26. července 2018 v 14:53 | Reagovat

Já doučovala svého kamaráda a časy mu také nešli. Také uměl jen přítomný čas, ale po pár týdnech se mu to dostalo už do hlavy, ale teď tam zas z toho nic nemá. :D A musím říct, že soukromé hodiny jsou nejlepší, jen dva lidé, kteří to učivo můžou spolu probrat v klidu :)

2 Magicmax Magicmax | E-mail | Web | 26. července 2018 v 15:40 | Reagovat

Very good idea for article! :) I like read text with happy end. :) I unknow times in english. :D But difiend is - you was 17 and I have 19. :D

difiend - Chtěl jsem napsal rozdíl. :D

Dobře, si udělala, že si šla na ty hodiny angličtiny! :)

3 Heaven Heaven | Web | 28. července 2018 v 19:02 | Reagovat

To je super, že ti to pomohlo :) já jsem nikdy na doučování z angličtiny nechodila, ale tak v osmičce jsem ho asi taky potřebovala, protože jsem se v tom dost plácala, ale pak jsem začala anglicky číst různě po internetu, časem i knížky (po několika letech), sledovat seriály, videa, poslouchat texty písniček a sama jsem viděla, že jsem si zlepšila známku o 2 stupně :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama